Proč je důležité řídit svou pozornost

Koučink, Osobnostní rozvoj, Terapie

 

Dokud neřídíme svou pozornost, veškerý time management je k ničemu, protože selhává řídící jednotka. Pokud jdete s 5 lidmi na oběd, plnou pozornost věnujete pouze jednomu. Pokud jdete s rodinou na procházku nebo si hrajete s dětmi, plnou pozornost můžete dát opět jen jednomu.

Naše pozornost je omezená. Nejen že po 45 minutách klesá produktivita o 60%, protože klesá právě i pozornost. Ale někdy se stane, že nás mysl odvede pozorností úplně jinam, do fantazijního světa, do co by kdyby, do plánování dne, do myšlenek, starostí,…

 

Jak řídit svou pozornost

 

Sebeřízení je královská disciplína

 

Zároveň to není tak snadné. Kdy jste sami sebe naposled nachytali na švestkách? Respektive u bezcílného scrollování na sociálních sítí, kdy uběhlo 20 minut a nikde nic. Kdy jste si všimli, že jste při rozhovoru myšlenkama někde jinde? A o tom to je! První krok k sebeřízení je přichytit sebe sama, že mám pozornost jinde, než chci!

Sebeřízení je královská disciplína. Ti, kdo ji mají zvládnutou, si pro ni došli životními zkušenostmi, chybami, ponaučením a opakováním funkčního. Krokem číslo dvě je trénovat pozornost a sebeřízení.

 

Čím začít

  1. vědomým zaměřením a silou vůle
  2. vizuálním připomínáním si, čemu se věnujete (notifikace v kalendáři, papírky u PC, na lednici nebo na záchodě :), denní záměr v journalingu, pravidelné schůzky sám se sebou, připomínat si hlídání pozornosti)
  3. zpomalením, mindfulness, meditací, plném bytí v přítomnosti

 

Pokud byste s řízením pozornosti či sebeřízením potřebovali pomoci, rezervujte si 30 min. poznávací hovor zdarma. Nezávazně probereme, s čím a jak vám mohu konkrétně pomoci.

 

Marcela Rešlová

Marcela Rešlová

Koučka, terapeutka, lektorka

Pomáhám lidem rozvíjet svůj potenciál naplno. Žít naplněný, spokojený život a sdílet své kvality s ostatními.
S odvahou a vnitřní silou realizovat smysluplné projekty a zanechat pozitivní otisk ve světě.
Více o mně

Marcela Rešlová

Marcela Rešlová

Terapeutka, koučka, lektorka

Pomáhám lidem využívat svůj potenciál naplno. Porozumět ego obranným mechanismům, rozklíčovat nevyhovující vzorce a změnit je. Žít naplněný, spokojený život a sebevědomě sdílet své kvality se světem. Více o mně